2.A, 2.B Dny CO

Jako každý rok, tak i letos proběhly na škole dny CO. Zopakovali jsme si varovné signály, co patří do evakuačního zavazadla, co dělat při požáru v domě, jak se chovat za bouřky. Také jsme si procvičili základy první pomoci, řekli co dělat v případě teroristického útoku. Tento dvoudenní maraton jsme příjemně ukončili opékáním buřtů v areálu Větrníku.

Tvorba her v informatice

Během června jsme se v informatikách pátých ročníků zabývali tvorbou her (skákací a střílecí). V prostředí Scratch jsme hry vždy nejprve naprogramovali tak, aby byly hratelné na počítači. Později jsme k jejich ovládání využili LEGO WeDo, a tak například u skákací hry jsme si, s ovladačem připevněným na nohu, i pěkně zaskákali.

Zprovoznili jsme LEGOventilátor

Na konci školního roku jsme v informatikách čtvrtých ročníků propojili programování ve Scratchi s elektronickou stavebnicí LEGO WeDo 2. Podařilo se nám například zprovoznit fukční ventilátor a při jeho tvorbě zjistit, jak vlastně takový ventilátor vůbec pracuje.

Poslední výlet s Montessori RŮŽOVOU třídou

Poslední družinový výlet na konci letošního školního roku s Montesorri RŮŽOVOU třídou. Pátky jsme pravidelně navštěvovali Krajskou vědeckou knihovnu v Liberci. Tentokrát jsme si udělali výtet tramvají do knihovny ve Vratislavicích nad Nisou.

3.A v Nisa parku

V posledním týdnu školního roku se 3.A vypravila do Nisa parku na trampolíny. Byla to pro ně odměna za vydělané peníze z Food festivalu a také odměna, že úspěšně dokončili třetí ročník. Počasí nám vyšlo krásně a zpět do školy jsme se vraceli spokojení, namlsaní a bez zranění.

Letecká záchranka

V úterý 25.6.jsme se vypravili se 3.B na leteckou záchrannou službu do Partyzánské ulice. Měli jsme štěstí, že vrtulník zrovna nemusel nikam letět a v klidu jsme si ho pohlédli a dozvěděli se o něm spoustu zajímavých věcí. Uvnitř hangáru jme pak nacvičovali několik modelových situací, jak zavolat záchrannou službu.

Česko-německý pobyt v Chřibské (Montessori)

Od 10. do 14. června 2024 jsme v naší škole přivítali návštěvu z drážďanské Montessori školy. Na pětidenní pobyt přijela třída sedmáků a osmáků pojmenovaná Uranus. První den měli Němci individuální program: vedle IQ-Landie absolvovali komentovanou prohlídku města a noc strávili ve škole. Druhý den byl ve znamení příprav na pobyt v Chřibské.

Pyžamový den

Na závěr roku se nám už do školy nechtělo převlékat a tak jsme přišli v pyžamech. Byl to jeden z našich posledních společných dní ve třídě, tak jsme si ho ještě užili po svém. Kromě pyžam jsme si přinesli stolní hry a u nich přeci jen ještě potrápili hlavy.

Zoo pátračka 5. B

Na závěr školního roku jsme se vydali do zoo - jako odměna za Food festival. Děti to ale neměly jednoduché, musely vypátrat pašeráka zvířat, zjistit, do které země letí a nakonec se domluvit s italskou policií. Všechny skupinky to nakonec zvládly, zvířata byla zachráněna a my se dozvěděli spoustu informací.

5. B u hasičů

Školní rok jako vždy musíme končit návštěvou u hasičů. Už je to tradice. Tentokrát jsme se podívali do operačního střediska, kde jsme se dozvěděli, jak probíhá tísňové volání, co pracovníci vidí na monitoru. Pak jsme se šli podívat na tréninkovou věž, prohlédli si vybavení aut a nakonec jsme vyzkoušeli vodní uličku - sprchu v parném počasí jsme všichni uvítali.