Česko-německý pobyt v Chřibské (Montessori)

Od 10. do 14. června 2024 jsme v naší škole přivítali návštěvu z drážďanské Montessori školy. Na pětidenní pobyt přijela třída sedmáků a osmáků pojmenovaná Uranus. První den měli Němci individuální program: vedle IQ-Landie absolvovali komentovanou prohlídku města a noc strávili ve škole. Druhý den byl ve znamení příprav na pobyt v Chřibské.

Ročníkový výlet 7. tříd v rámci německého jazyku

V úterý 18.6.2024 se žáci 7. tříd zúčastnily ročníkového výletu na hrad a klášter Oybin. Počásí nám přálo, po celý den svítilo sluníčko, takže jsem se po příjezdu do Oybinu "Cinkavou drahou" - Schmallspurbahn Oybin vydali kolem Svatebního kostelíka na Oybin. Tam nás čekalo seznámení s historií Oybinu a z různými zajímavými historkami zdejšího kláštera a hradu. A hlavně jsme se nezapomněli občerstvit v místní "restauraci".

Francouzská Praha

V rámci hodin francouzského jazyka jsme si vyrazili s francouzštináři z 9.C do Prahy a navštívili jsme pár  důležitých míst spojených s Francií a její kulturou. Nejprve jsme navštívili Francouzský institut, kde jsme si prohlédli expozici o olympijských hrách a v místním knihkupectví jsme si prohlédli pár zajímavých publikací. Poté jsme se vydali občerstvit do francouzského pekařství a potěšili se čerstvými croissanty a dalšími delikatesami.

3T na návštěvě v Berlínské Montessori škole

Od 13. do 15. května jsme se společně s devatenácti žáky třetího trojročí Montessori oddělení vydali na exkurzi do Berlína. Při té příležitosti jsme navázali spolupráci s berlínskou Montessori školou ležící ve čtvrti Köpenick. Köpenick je lázeňsky působící čtvrť na jihovýchodě Berlína. Vine se zde řeka Spréva, jejíž slepé rameno vytváří jakési jezero. Počasí bylo fantastické.

Návštěva z Německa ve třetím trojročí

V úterý 23. dubna dorazila do naší školy výprava německých žáků z drážďanské Montessori školy, kterou jsme minulý rok navštívili my. Cílem akce bylo navzájem si ukázat, jak vypadá Montessori škola v Německu a jak v Česku. Dvoudenní program zahrnoval prohlídku naší školy, především Montessori tříd, města Liberce i společné přespání ve škole.

Máme nové iPady!

V rámci projektu Spolupráce a inovace ZŠ nám byly pořízeny iPady. Používáme je pro zpestření výuky, při procvičování učiva, pro výuku cizích jazyků, informatiky i pro rozvoj kreativity. Zatím se s nimi seznamujeme a objevujeme spoustu výhod. Jednou z mnoha je i ta, že při používání různých programů či aplikací už nepotřebujeme vypisovat webové adresy, stačí vyfotit QR kód.

Předvánoční jazyková exkurze do Drážďan

V úterý 19. prosince jsme se s 29 žáky z třetího trojročí vydali na jazykovou exkurzi do německých Drážďan. Drážďany nás přivítaly příjemnou atmosférou a teplým počasím. V rámci exkurze jsme navštívili Drážďanskou ZOO, kde nás nejvíce překvapili volně lezoucí lenochodi. Drážďanská ZOO je jednou z osmi ZOO v Evropě, které chovají koaly

Osmisten vesmíru (Montessori)

Naše aktuální téma na hodinách angličtiny: VESMÍR. Vyrobili jsme osmistěny: EARTH, JUPITER, SATURN, URANUS, MARS, MERCURY, VENUS, NEPTUNE. ​​​Naučit se teď názvy planet v angličtině bude easy peasy lemon squeezy.