Poslední výlet s Montessori RŮŽOVOU třídou

Poslední družinový výlet na konci letošního školního roku s Montesorri RŮŽOVOU třídou. Pátky jsme pravidelně navštěvovali Krajskou vědeckou knihovnu v Liberci. Tentokrát jsme si udělali výtet tramvají do knihovny ve Vratislavicích nad Nisou.

Česko-německý pobyt v Chřibské (Montessori)

Od 10. do 14. června 2024 jsme v naší škole přivítali návštěvu z drážďanské Montessori školy. Na pětidenní pobyt přijela třída sedmáků a osmáků pojmenovaná Uranus. První den měli Němci individuální program: vedle IQ-Landie absolvovali komentovanou prohlídku města a noc strávili ve škole. Druhý den byl ve znamení příprav na pobyt v Chřibské.

Léto na vyhlídce

Tyrkysová třída vyrazila hned první den festivalu Léto na vyhlídce na Krajský úřad. Užili jsme si super divadlo a výtvarné tvoření. Báječný výhled byla už jen třešinka na dortu.

Tyrkysová třída se loučí se třeťáky

Třeťákům v prvním montessori trojročí se pomalu, ale jistě nachýlil čas pobytu mezi nejmladšími dětmi. Od září již budou součástí trojročí druhého. Rodiče dětí z Tyrkysové třídy připravili s účastí nás, průvodců, krásnou a veselou rozlučku ve vratislavickém Nisa parku, kterou jsme si všichni moc užili.

Program paní Prokešové v červené třídě (montessori)

Ve středu 29. 5. nás navštívila maminka Matěje, která nás provedla světem barev. Program začal povídáním o tom, jak vnímáme barvy. Abychom si lépe zapamatovali to, co nám paní Prokešová říkala, tak si pro nás připravila pracovní list a pět praktických stanovišť. Na prvním stanovišti jsme pomocí spektroskopu viděli barevné spektrum a na druhém stanovišti jsme kombinovali barvy z led diod.

Písek kolem nás (Montessori)

Tentokrát kroky naší výpravy  směřovaly do Ekocentra v Sedmihorkách. Jednalo se o vědeckou expedici po stopách písku (pískovce). Dozvěděli jsme se, kde se v Českém ráji písek vzal a seznámili se s různými oblastmi lidské činnosti, ve kterých se bez písku lidé neobejdou. Nechybělo prozkoumání vlastností pískovcových skal a využili jsme písek i na krásné obrazy.

Francouzská Praha

V rámci hodin francouzského jazyka jsme si vyrazili s francouzštináři z 9.C do Prahy a navštívili jsme pár  důležitých míst spojených s Francií a její kulturou. Nejprve jsme navštívili Francouzský institut, kde jsme si prohlédli expozici o olympijských hrách a v místním knihkupectví jsme si prohlédli pár zajímavých publikací. Poté jsme se vydali občerstvit do francouzského pekařství a potěšili se čerstvými croissanty a dalšími delikatesami.

Montessori v Turnově

Tyrkysová montessori třída vyrazila do muzea Českého ráje v Turnově. Cílem vlakové výpravy byl program Stezka kamene, kterou si děti v rámci tématu neživé přírody prošly a upevnily tak své znalosti v oblasti hornin a minerálů.

3T na návštěvě v Berlínské Montessori škole

Od 13. do 15. května jsme se společně s devatenácti žáky třetího trojročí Montessori oddělení vydali na exkurzi do Berlína. Při té příležitosti jsme navázali spolupráci s berlínskou Montessori školou ležící ve čtvrti Köpenick. Köpenick je lázeňsky působící čtvrť na jihovýchodě Berlína. Vine se zde řeka Spréva, jejíž slepé rameno vytváří jakési jezero. Počasí bylo fantastické.