Rozloučení s deváťáky

Dne 27. června 2024 se v obřadní síni liberecké radnice konala dojemná událost – předávání pamětních listů žákům devátých tříd naší školy. Rozloučení s deváťáky se stalo realitou a my budeme na ně v dobrém vzpomínat. Tyto devítileté vzpomínky nás budou stále spojovat a utvářet naši školní rodinu. Přejeme našim absolventům hodně životních úspěchů, štěstí a splnění snů.

Česko-německý pobyt v Chřibské (Montessori)

Od 10. do 14. června 2024 jsme v naší škole přivítali návštěvu z drážďanské Montessori školy. Na pětidenní pobyt přijela třída sedmáků a osmáků pojmenovaná Uranus. První den měli Němci individuální program: vedle IQ-Landie absolvovali komentovanou prohlídku města a noc strávili ve škole. Druhý den byl ve znamení příprav na pobyt v Chřibské.

Sportovní den 2024

V pondělí 24.6. se uskutečnil dlouho očekávaný Sportovní den. Tato akce je určená pro žáky II.stupně včetně Monte třetího trojročí. Účastnili se jednotlivci i celé třídy.  Začínalo se během tříd, kdy je důležitý každý člen první i poslední.

Školní výlet 9.B - Hamr na Jezeře

Na závěr školní docházky odjela 9.B na poslední společný výlet v rámci školy. Místo bylo vybráno dávno dopředu díky paní učitelce Frolíkové, která doporučila Kemp Zátiší v Hamru na Jezeře. Tímto jí děkujeme, protože místo bylo skvělé. V rámci ubytování jsme měli k dispozici koloběžky, které jsme využili k výletu k pramenu Ploučnice.

6.B v Hop Aréně

Hop Aréna nabízí různé druhy trampolín a skákacích ploch, které děti ihned nadchly. Od prvních okamžiků se s radostí vrhly na trampolíny a začaly skákat vysoko do vzduchu. Bylo úžasné sledovat jejich nadšení a radost z pohybu. Skákání na trampolínách přineslo dětem nejen zábavu, ale také příležitost procvičit si koordinaci a rovnováhu.

6.B a 7.B v Mirákulu

Ve čtvrtek jsme se dvěma třídami naší školy vyrazili na dlouho očekávaný výlet do zábavného parku Mirakulum. Tento park je známý svými atrakcemi, které dokážou nadchnout děti i dospělé, a my jsme se nemohli dočkat, až je všechny vyzkoušíme. Po příjezdu do parku nás okamžitě upoutala pestrá nabídka zábavných atrakcí. Mezi nejoblíbenější patřily různé prolézačky, trampolíny a skluzavky, které poskytly nekonečnou zábavu.

Putování českým rájem

V úterý jsme se se šesťáky vydali na dobrodružnou výpravu do malebné oblasti Českého ráje. Naše první zastávka vedla od vlakové stanice na Rozhlednu Vlasatice, odkud jsme si užili nádherný výhled na okolní krajinu. Po vychutnání pohledů z rozhledny a povinného pořízení „selfíček“ jsme zamířili krásnou přírodou směrem k hradu Valdštejn.

Robosumo v 8.B

Žáci 8.B ukončili robotickou část výuky informatiky závěrečným turnajem robotů. Cílem bylo vytlačit soupeře z kruhu. A protože měli své stroje výborně připravené, tak to byla opravdu zábava a bylo na co se dívat (viz ukázka v přiložených videích). Sladkou odměnu si tak zasloužily nejen vítězní Matyel a Jarda Popelnice, ale všechny zúčastněné týmy.

Ročníkový výlet 7. tříd v rámci německého jazyku

V úterý 18.6.2024 se žáci 7. tříd zúčastnily ročníkového výletu na hrad a klášter Oybin. Počásí nám přálo, po celý den svítilo sluníčko, takže jsem se po příjezdu do Oybinu "Cinkavou drahou" - Schmallspurbahn Oybin vydali kolem Svatebního kostelíka na Oybin. Tam nás čekalo seznámení s historií Oybinu a z různými zajímavými historkami zdejšího kláštera a hradu. A hlavně jsme se nezapomněli občerstvit v místní "restauraci".