Zeměpisná exkurze na Ještěd s 6.A

V rámci výuky zeměpisu vyrazili žáci 6.A na Ještěd. Hlavním cílem bylo nalézt označené průchody 15º poledníku v.d. a zdolat nejvyšší vrchol Ještědsko-kozákovského hřbetu Ještěd. Všichni vše zvládli a exkurzi si náramně užili.

Vyhodnocení ankety školy - My a víčka na PET lahvích

Najednou se u nás na škole i v domácnostech objevili víčka na PET lahvích, která nešla sundat a ani odtrhnout. Spoustě lidí to činilo problémy a začali se rozčilovat. Tak nás napadlo, jaký názor mají na připevněná víčka naši žáci a učitelé. Proto žáci ze 6.A Jirka a Matěj vytvořili anketu, kde se mohli všichni na naší škole vyjádřit k tomuto "problému".

Zeměpisná exkurze Smrk 7.B

Také 7.B vyrazila poznávat Jizerské hory a zdolat jejich nejvyšší vrchol Smrk. Start výpravy byl na Smědavě, cíl v Novém Městě pod Smrkem. Celá trasa měřila 13,5 km s převýšením 288 m. Žáci vše perfektně zvládli, poradili si s pracovním listem i náročným terénem při sestupu. Horám zdar! Další výprava je čeká do Lužických hor.

Čarovné bylinky

S začátkem léta se žáci 3.A vypravili vlakem do Dolánek do domu přírody. Zde na nás čekal program spojený s poznáváním bylinek, žáci se učili je poznat pohledem, po hmatu i po čuchu. Zalili a postarali se o bylinkovou zahrádku, natrhali si meduňku na sušení, ochutnávali čaj z mateřídoušky a na závěr si vyrobili i vlastní čajovou směs, kterou si mohli odvézt domů.

Výprava k pramenu Labe s 9.B

Výpravu k pramenu Labe absolvovali o týden později také zájemci z 9.B. Trasa opět vedla ze Sklářské Poruby přes Szrenicu a Tvarožník k pramenu Labe, zpět podél Mumlavy do Harrachova. Krkonoše mnohé okouzlily a plánují se sem určitě vrátit.

K pramenu Labe s 9.A

Na závěr výuky o České republice vyrazili deváťáci poznávat krásy Krkonoš a podívat se kde pramení naše největší řeka Labe. Na vlastní kůži zakusili změny počasí, které jsou v těchto horách velmi časté. Jejich trasa vedla ze Sklářské Poruby přes vodopády Kamienczyk a Szrenicu k prameni Labe. Odtud potom sestupovali podél Mumlavy do Harrachova.

6.A adoptovala rybičky z učebny chemie

Během dvou týdnů se dobrovolníci z 6.A několikrát sešli v odpoledních hodinách a vyčistili akvárium rybičkám v chemické laboratoři. Nyní už rybičky žijí v 6.A, kde se jim dostává nadstandardní pozornosti.

Práce s mikroskopem

Během probírání látky o ekosystému řek a potoků dostali čtvrťáci pozvání od pana učitele Zouzalíka z 2. stupně do učebny přírodopisu. Děti dvě vyučovací hodiny pracovaly s mikroskopem. Nejprve se s přístrojem seznamovaly a zkoušely pozorovat již hotové preparáty.

Land art

Využili jsme hezkého počasí a vyrazili jsme ven. 3.A se rozhodla se seznámit s fenoménem zvaný land art a vytvářeli umělecká díla s využitím přírodních materiálů. Byli na svá díla právem hrdí, rozhodně tomuto druhu tvorby dobře porozuměli.

Barevný svět zvířat

Ve středu 15.května třeťáci vyrazili směrem do střediska ekologické výchovy Divizna, kde se seznamovali s významem zbarvení jednotlivých zvířat. Vyzkoušeli si několik aktivit: hledat zamaskovaná zvířata, určit druhy zabarvení, vytvořit zvířátko, které vidět být nemělo (a dosti spolužákům tak zamotali hlavy), navštívili zoologickou zahradu a nakonec si dopřáli zaslouženou sladkou odměnu.